Arzu Pınar Demirel

arzudemirel@headlinebpr.com

Çarkıfelek

Leave a Comment
06.06'nız kutlu olsun. Neredeyse her hafta bir şeyi kutlamaya başladık, anneler günü geçti, babalar günü geliyor. 6.6'yı neden kutlamayalım? Hatta portal açılışı gibi ezotorik yaklaşımlarla konuyu daha çekici hale de getirebiliriz. 'Ne olacakmış?' sorusu gelir hemen akıllara. Kuşkular, geçmişin hayal kırıklıkları ve güvensizlike kapalı nöronlar açılmaya, karşısındakini kendi dünyasına kabul etmeye başlar ilgi ve merak sayesinde. Astrolojiyi sevmemin nedenlerinden birisi de budur. Yıldızlardan bahsedebilirim istediğim kadar. Egosuna yönelik de konuşabilirim, ancak kimse alınmaz, darılmaz. Evrenin işaretleridir söz konusu olan, kulak vermekte fayda vardır. 06.06'nın da diğer günlerden farkı yoktur oysa. Evet, venüs öz burcu olan boğaya girmek üzeredir, merkür de yöneticisi olduğu ikizlere. Bu her iki gezegenin de güçlerini gösterebilecekleri, talihli bir zaman diliminin habercisi olabilir. Güzel aşklar doğabilir, hoş haberler alınabilir. Bu hafta dolunay da var. 'Sert olacak' diyorlar, ben demiyorum. Çünkü herkesin, kendi doğum anına özel çıkarılan bir haritası var. O haritaya göre yorumlamalı etkileri. Üstelik herkes haritasının hakkını veremeyedebilir. Yani bir alanda belirgin bir yeteneğiniz vardır ve bu haritada görülür. Örneğin şarkı söylemek olsun. Kimisi hayatını şarkı söylemek üzerine kurar ve bir sanatçı olur. Kimisi de eşe dosta söyler; herkesten de duymuştur sesinin güzelliğini. Yine de kendine güvenmemiştir, ya da yeteneğinin değerini bilmemiştir. İşte bu dolunayı, sezgilerinize kulak vermek ve dışarıdan duyduklarınızla, harmanlamak için de kullanabilirsiniz. Ne yapmalısınız? Hayatta sizin için anlamlı olan ne? Sorduğunuz her sorunun karşılığını alabilirsiniz. Öyle bir dönem.
Yukarıdaki çizim, Goethe'nin renk çemberi. Bildiğimiz Goethe, Faust'u Genç Werther'i yazan. Renkleri de araştırmış. Newton ''karanlık ışığın yokluğudur'' derken; Goethe ''karanlık kutupsaldır ve ışıkla etkileşir'' demiş.
Gece karanlık olmasaydı, yıldızları göremeyecektik. İçinden geçtiğimiz dönemi en iyi anlatan cümle bu bana göre. Yıldızlar yolunuzu aydınlatsın.
Previous PostÖnceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: